Bajnokok Ligája - 2024.4.17.

A Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján a Barcelona az idegenbeli egygólos siker után odahaza 4–1-re kikapott a PSG-től. BAJNOKOK LIGÁJA NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ Barcelona (spanyol)–Paris Saint-Germain (francia) 1–4 (1–1) Barcelona, Olimpiai Stadion, 50 309 néző. Vezette: Kovács I. (romániai) Barcelona: Ter Stegen – Koundé, R. Araújo, Cubarsí, Cancelo (Joao Felix, 82.) – Gündogan, Pedri (Ferran Torres, 61.), … Folytatás

A Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján a Dortmund fordulatos, izgalmas meccset játszott odahaza a spanyol Atlético Madriddal. A hazaiak az első félidőben ledolgozták egygólos hátrányukat, sőt a két szerzett góllal továbbjutásra álltak, de a második félidőben az Atleti egyenlített, így már a spanyolok bíztak az elődöntőbe jutásban. Végül a hazaiak újra magukhoz ragadták a kezdeményezést, és … Folytatás

Hazai - 2024.4.17.

Egy hónap múlva Felcsúton játszik az U17-es csapatok krémje: a hagyományos Puskás-Suzuki-kupa 16. kiírása következik, a Juventus és a Rangers először szerepel a viadalon. Rohan az idő. Május 16. és 20. között már a 16. Puskás-Suzuki-kupát rendezik meg Felcsúton! Bizony, lassan nagykorú lesz a kezdeményezés, amely a feledhetetlen Puskás Ferenc emléke előtt tisztelegve utánpótlás-torna létrehozásában … Folytatás

Külföldi - 2024.4.17.

Megköszönték a román élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Rapid Bucuresti vezetőedzőjének munkáját. Cristiano Bergodi egy év után köszön el a fővárosiaktól. Saját korábbi vezetőedzőjének bukását okozta a Sepsi OSK labdarúgócsapata azzal, hogy hétfő este egy utolsó perces góllal 1–0-ra győzött Bukarestben, a Rapid ellen a román élvonal felsőházi rájátszásában. A Sepsivel két Román Kupát és egy Szuperkupát … Folytatás

A mieinkkel egy csoportban pályára lépő skótok középpályása, Lewis Ferguson minden bizonnyal kihagyja a nyári Európa-bajnokságot, a hétvégén ugyanis súlyos sérülést szenvedett. A Bologna játékosa szombaton, a Monza elleni Serie A-találkozón sérült meg és a hétfői tesztek során derült ki, hogy elülső keresztszalag-szakadást szenvedett, így a közeljövőben biztosan műtétre lesz szüksége. A 24 éves, 12-szeres … Folytatás

Serie A - 2024.4.16.

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 32. fordulójának hétfői programjában a Fiorentina hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Genoa ellen, míg az Atalanta ugyan két góllal is vezetett, de a Verona a második félidőben egyenlített Bergamóban. A korábbi meccsen a Fiorentina szerzett vezetést, de Andrea Bellotti gólját les miatt érvénytelenítette Davide Di Marco játékvezető. A … Folytatás

Az olasz élvonalbeli futballbajnokság vasárnapi meccsét, az Udinese–Roma találkozót 1–1-es állásnál a hajrában félbeszakították azt követően, hogy Evan Ndicka rosszul lett, és hosszasan ápolták. A rómaiak védőjét azonnal kórházba szállították, ahol aztán kiderült, semmilyen szívproblémája nem volt. Ellenben a mérkőzés során a mellkasát érő ütések miatt légmell alakult ki nála, ez okozta a mellkasi fájdalmat. … Folytatás

Premier League - 2024.4.16.

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 33. fordulójának hétfői meccsén a Chelsea 6–0-ra legyőzte az Evertont. A Chelsea nagyon hamar rálépett a gázpedálra a kiesés elől menekülő Everton ellen – a 13. percben Cole Palmer Branthwaite-et fűzte be csúnyán, majd sarokkal Nicolas Jacksonnak passzolt. A csatár egyből visszatette lövésre, az angol játékos pedig állítás nélkül … Folytatás

Liga BBVA - 2024.4.16.

A spanyol La Liga 31. fordulójának egyetlen hétfői mérkőzésén az Osasuna hazai pályán 1–0-ra kikapott a Valenciától – a házigazda részéről Ante Budimir a 97. percben tizenegyest hibázott. Tulajdonképpen a találkozó lényegét az előző egy bővített mondattal össze is lehet foglalni, esetleg még annyival kiegészíthetjük, hogy a mérkőzés egyetlen gólját André Almeida szerezte a 18. … Folytatás

Külföldi - 2024.4.16.

A román Superliga felsőházának 4. fordulójában a Sepsi OSK 1–0-ra nyert a Rapid otthonában. ROMÁN SUPERLIGA RÁJÁTSZÁS, FELSŐHÁZ, 4. FORDULÓ Rapid–Sepsi OSK 0–1 (0–0) Bukarest, Superbet Aréna, 12 000 néző. V: Andrei Rapid: Aioani – Onea, Sapunaru, Iacob, Borza – Hromada, Oaida (Emmers, 61.), Hasani (Burmaz, 65.) – Krasniqi, Al. Rrahmani, Petrila (Bamgboye, 61.). Vezetőedző: … Folytatás

Liga BBVA - 2024.4.15.

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 31. fordulójában a Villarreal a hosszabbításban büntetővel mentett pontot az Athletic Bilbao otthonában. Az Almería szintén a hajrában megítélt tizenegyes értékesítésével ikszelt a Real Sociedad vendégeként. Az egy héttel ezelőtt a spanyol Király-kupát megnyerő Athletic Bilbao a Villarrealt fogadta. A Villarreal kezdett jobban, a 11. percben viszont Gerard Moreno … Folytatás

Serie A - 2024.4.15.

Az olasz labdarúgó-élvonal 32. fordulójának utolsó vasárnapi mérkőzésén a bajnoki listavezető Inter hazai pályán 2–2-t játszott kiesés elkerüléséért küzdő Cagliari ellen, így elszalasztotta annak a lehetőségét, hogy már a következő fordulóban bebiztosítsa fennállásának 20. bajnoki címét. Az Inter listavezetőhöz méltóan kezdte a mérkőzést, az első negyedóra végéhez közeledve a jobb oldalon futó akció végén Alexis … Folytatás

Ligue 1 - 2024.4.15.

A francia futballélvonal 29. fordulójának vasárnapi utolsó mérkőzése elképesztő második félidőt hozott: hat gól mellett a Lyon a 105. percben, a második félidőt követő ráadás 15. percében szerzett büntetőgóllal győzött 4–3-ra a bajnoki második Brest ellen. A találkozó úgy indult, mint bármely más futballmérkőzés: a Lyon az első félidő közepén fölényben is játszott, megérdemelten szerezte … Folytatás

Bundesliga - 2024.4.15.

Az 1904-ben alapított Bayer Leverkusen megnyerte története első bajnoki címét, megszakítva a Bayern München egymás után 11 aranyérmet számláló sorozatát. Xabi Alonso vezetőedző csapata a Werder Bremen 5–0-s legyőzésével biztosította be az aranyérmet a 29. fordulóban, öt körrel az idény vége előtt. A Bayer Leverkusen játékára a Werder Bremen elleni bajnokin nem nyomta rá a … Folytatás