Liga BBVA - 2023.8.28.

Győztes gól a ráadásban és Osasuna-siker Valenciában

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 3. fordulójában az Osasuna 2–1-re legyőzte a Valenciát idegenben. Az Athletic Bilbao 4–2-es sikert aratott a Real Betis ellen.

Az Osasuna az első félidő derekén egy tizenegyesből került előnybe, s sokáig úgy is nézett ki, hogy az állás nem változik a lefújásig. A 80. percben csak összejött az egyenlítés a Valenciának, de így is szomorúan távozhattak a stadionból a „denevérek”, ugyanis a 95. percben Nacho Vidal megszerezte a győztes gólt a pamplonai egyesületnek.

Rendkívül izgalmasan alakult a Bilbao és a Betis csatája – a 2. percben a sevillai együttes lőtte az első gólt, majd nyolc perccel később a Real Madrid korábbi játékosa, Isco is betalált. A baszk együttes a kétgólos hátrány tudatában sem omlott össze, Vesga negyedóra alatt duplázott, az első félidő hosszabbításában pedig Guruzeta is betalált.

A fordulást követően megtartotta az előnyét a Bilbao, sőt a 84. percben újabb gólt szerzett, így 4–2-re győzedelmeskedett.

SPANYOL LA LIGA
3. FORDULÓ

Valencia–Osasuna 1–2
(Duro 80., ill. Oroz 24. – 11-esből, N. Vidal 90+5.)
Athletic Bilbao–Real Betis 4–2 (Vesga 30., 45. – a másodikat 11-esből, Guruzeta 45+7., U. Gomez 84., ill. Willian José 2., Isco 10.)
Korábban

Villarreal–Barcelona 3–4 (Foyth 26., Sörloth 40., Baena 50., ill. Gavi 12., F. de Jong 15., F. Torres 68., Lewandowski 71.)