Serie A - 2023.9.29.

A Fiorentina nem bírt idegenben a Frosinonéval

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 6. fordulójában a Fiorentina 1–1-es döntetlent játszott a Frosinone otthonában. A Monza és a Bologna mérkőzése 0–0 lett.

A Fiorentina jól kezdett a Frosinone otthonában, már a 19. percben vezetéshez jutott – Alfred Duncan remek átadása után Nicolás González fejelt a jobb alsó sarokba.

A firenzeiek igencsak ráültek az egygólos előnyükre, a második félidő derekán viszont Matías Soulé egy felpattanó beadást követően fejjel kiegyenlített. A hazaiak gólja után nem változott az állás, 1–1-gyel ért véget a mérkőzés.

A Monza és a Bologna sem bírt egymással, a két csapat összecsapásán viszont gólt sem láthattak a nézők.

Saelemaekers (87., Bologna)
Genoa–Roma 4–1 (Gudmundsson 5., Retegui 45., Thorsby 74., Messias 81., ill. Cristante 22.)