Premier League - 2023.9.3.

Ferguson triplájával a Brighton könnyedén legyőzte a Newcastle-t

A Brighton & Hove Albion odahaza Evan Ferguson mesterhármasával 3–1-re legyőzte a Newcastle Unitedet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) utolsó szombati mérkőzésén.

Brighton játszott fölényben, de Nick Pope hibája kellett ahhoz, hogy a „sirályok” megszerezzék a vezetést. A 27. percben a Newcastle angol válogatott kapusáról jött ki egy labda, Evan Ferguson pedig élt a kínálkozó lehetőséggel (1–0).

Aztán Szon Hung Min és Erling Haaland után egy újabb játékos jutott el három gólig a Premier League 4. fordulójában. Ferguson ugyanis a 65. percben átlövésből ismét betalált (2–0), majd öt perccel később egy védőn irányt változtató labdája is a kapuban kötött ki (3–0).

A hosszabbítás perceiben az ismét csereként beálló Callum Wilson szépítő találatával alakult ki a végeredmény (3–1).

Győzelmével a Brighton feledtette a West Ham United elleni hazai fiaskót, viszont a Newcastle sorozatban harmadszor kapott ki.

ANGOL PREMIER LEAGUE
4. FORDULÓ
Brighton & Hove Albion–Newcastle United 3–1
 (E. Ferguson 27., 65., 70., ill. C. Wilson 90+2.)
Korábban
Brentford–AFC Bournemouth 2–2
 (M. Jensen 7., Mbeumo 90+3., ill. Solanke 30., D. Brooks 77.)
Burnley–Tottenham Hotspur 2–5 (Foster 4., Brownhill 90+4., ill. Szon Hung Min 16., 63., 66., Romero 45+2., Maddison 54.)
Chelsea–Nottingham Forest 0–1 (Elanga 48.)
Manchester City–Fulham 5–1 (J. Álvarez 31., Aké 45+5., Haaland 58., 70., 90+5. – a másodikat 11-esből, ill. Ream 33.)
Sheffield United–Everton 2–2 (Archer 33., Pickford 45+3. – öngól, ill. A. Doucouré 14., Danjuma 54.)