Premier League - 2023.12.31.

A Man. City a sereghajtó elleni győzelemmel zárta az évet

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 20. fordulójában a Manchester City 2–0-ra legyőzte a Sheffield Unitedet, míg az Aston Villa csak nehezen tudta felülmúlni a mérkőzést tíz emberrel befejező Burnleyt. A Wolverhampton az Evertont, a Crystal Palace a Brentfordot verte meg.

MANCHESTER CITY–SHEFFIELD UNITED

Manchester City az utolsó helyen álló Sheffield United ellen az első félidőben csupán kétszer találta el a kaput, igaz, egyikből gól született. Rodri a tizenhatosról eresztett el okos lövést a kapu jobb oldalába a 14. percben.

Hasonlóan folytatódott a mérkőzés a második játékrészben, Pep Guardiola csapata nagy arányban birtokolta a labdát, és olykor ritmust váltva kidolgozott egy-egy helyzetet. Így történt a 61. percben is, amikor szép bal oldali támadás végén Phil Foden tette középre, az érkező Julián Álvarez pedig pár méterről az üres kapuba kotorta a labdát. A mérkőzés hátralevő részében az okozta az izgalmakat, hogy az augusztus óta sérüléssel bajlódó Kevin De Bruyne visszatér-e a pályára. Nos, Guardiola elküldte melegíteni a belgát, aki pályára már nem léphetett, a Manchester City nélküle is győzelemmel zárta az évet. 2–0

ANGOL PREMIER LEAGUE
20. FORDULÓ

Aston Villa–Burnley 3–2 (Bailey 29., Diaby 42., Douglas Luiz 89. – 11-esből, ill. Amdouni 31., Foster 72.)
Kiállítva: Sander Berge (56., Burnley)
Crystal Palace–Brentford 3–1 (Olise 14., 58., Eze 39., ill. Lewis-Potter 2.)
Manchester City–Sheffield United 2–0 (Rodri 14., J. Álvarez 61.)
Wolverhampton–Everton 3–0 (Kilman 25., Cunha 53., Dawson 61.)