Premier League - 2024.4.28.

Újra győzött az Everton, és biztossá tette: benn marad a Premier League-ben

Az Everton hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Brentfordot az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság szombati játéknapján, és biztossá tette, hogy a nyolcpontos levonás ellenére a következő idényt is a Premier League-ben kezdi meg.
A két-két győztes mérkőzésből érkező csapatok csatájának első félideje nem hozott gólt, azaz az Everton immár a 23. bajnokijának első játékrészét zárta kapott gól nélkül ebben az idényben. Ez ligarekord, de magyarázza a „kékek” gyenge pozícióját, hogy 23-szor ők maguk sem találtak be a kapuba a szünetig – ennél rosszabb mutatója csak a Luton Townnak (24) és a már kiesett Sheffield Unitednak (25) van…

A második félidő aztán már hozott gólt. Dwight McNeil bombájánál a léc még megmentette a Brentfordot, azonban Idrissa Gueye közeli lövésénél már a VAR-szoba sem (1–0). Gueye nem a góljairól híres, de volt neki egy a múlt héten is, a Nottingham elleni szintén kulcsfontosságú, 2–0-s győzelmet hozó meccsen.

A Brentfordnak is akadtak jó periódusai, Jordan Pickfordtól bravúrokra is szükség volt, hogy maradjon az 1–0: az Everton sorozatban harmadszor nyert, és a nyolcpontos büntetése dacára biztossá tette bennmaradását.
ANGOL PREMIER LEAGUE
35. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Everton–Brentford 1–0 (I. Gueye 60.)
Később
Aston Villa–Chelsea 2–2 (Cucurella 4. – öngól, Rogers 42., ill. Madueke 62., Gallagher 81.)
Korábban
Manchester United–Burnley 1–1 (Antony 79., ill. Amdouni 88. – 11-esből)
Newcastle United–Sheffield United 5–1 (Isak 26., 61. – a másodikat 11-esből, Bruno Guimaraes 54., Osborn 65. – öngól, C. Wilson 72., ill. Ahmedhodzic 5.)
Fulham–Crystal Palace 1–1 (Rodrigo Muniz 52., ill. Schlupp 87.)
Wolverhampton Wanderers–Luton Town 2–1 (Hvang Hi Csan 39., T. Gomes 50., ill. Morris 80.)