Hazai - 2024.7.10.

a Loki nagyon simán kikapott, a Puskás Akadémia a végén bukta el a győzelmet

A labdarúgó NB I-es Debreceni VSC felkészülési mérkőzésen 4–0-ra kikapott a cseh élvonalbeli Slovan Liberectől, míg a Puskás Akadémia 1–1-es döntetlent játszott az osztrák másodosztályú St. Pöltennel.
DVSC–SLOVAN LIBEREC

A DVSC kedden első edzőmérkőzését játszotta le az ausztriai edzőtáborában. Már a találkozó elején is a csehek előtt adódott több lehetőség, a kapufát is eltalálták, de Megyeri Balázsnak is védenie kellett, majd a 29. percben Marek Icha 17 méterről eleresztett lövéssel meg is szerezte a vezetést a Liberecnek. A folytatásban hiába igyekezett a Loki, a második félidő elején az ellenfél tizenegyeshez jutott, melyet Christian Frydek értékesített.

Ezt követően Bárány Donát és Olekszandr Romancsuk is közel állt a szépítéshez, ám a cseh élvonal kilencedik helyezettje növelte előnyét – a szlovák Patrik Dulay duplázott, így négyre nőtt a különbség, ami a hajrában már nem változott. 0–4