Serie A - 2024.9.16.

kiütéses Napoli-győzelem Cagliariban

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 4. fordulójában a Napoli négygólos győzelmet aratott a Cagliari otthonában.
A vendégek Giovanni Di Lorenzo révén a 18. percben megszerezték a vezetést, majd szurkolói rendbontás miatt több percet állt a játék: a két fél szurkolótábora ugyanis elkezdett petárdázni a lelátón, emiatt egy ideig az is kétséges volt, hogy tudják-e folytatni a találkozót. Végül aztán folytatódott a játék, s a második félidőben beindult a nápolyi henger is, azt követően, hogy a Cagliari kitámadott, és a vendégek kapusa, Alex Meret több bravúrt is bemutatott. A 66. percben Hvicsa Kvarachelia talált be a hazai csapat kapujába egy kontra után, majd néhány perccel később Romelu Lukaku is eredményes volt. A 0–4-es végeredményt Alessandro Buongiorno állította be a 93. percben.
OLASZ SERIE A
4. FORDULÓ
Cagliari–Napoli 0–4 (Di Lorenzo 18., Kvarechelia 66., Lukaku 71., Buongiorno 90+3.)
KORÁBBAN
Atalanta–Fiorentina 3–2 (Retegui 21., De Ketelaere 45., Lookman 45+1., ill. Martínez Quarta 15., Kean 32.)
Torino–Lecce 0–0