Serie A - 2024.10.5.

a Napoli megerősítette első helyét a tabellán

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 7. fordulójában a Napoli 3–1-re megverte a Comót, míg a Verona 2–1-re nyert a Venezia ellen.
NAPOLI–COMO

Csupán 25 másodperc kellett az éllovas Napolinak a vezetés megszerzéséhez, Lukaku passza után Scott McTominay lőtt kapufás gólt 12 méterről. Az első félidőben ennek ellenére nem játszott alárendelt szerepet a Como, a Real Madridtól szerződtetett Nico Paz többször is próbálkozott, egyszer a kapufát is eltalálta. A szünet előtt egyenlített az újonc, Gabriel Strefezza 22 méterről kilőtte a jobb alsót.

A szünet után már abszolút fölényben futballoztak a hazaiak, és a volt Barca-játékos, Sergi Roberto visszahúzta Mathías Oliverát, ami után büntetőt kapott a nápolyi csapat. Romelu Lukaku laposan középre lőtt, így ismét előnybe került a vendéglátók. A Como a második játékrészben nem tudott helyzeteket kidolgozni, a hajrában pedig a Napoli lezárta a meccset, Lukaku kiugratását követően David Neres értékesítette ziccerét. 3–1