Serie A - 2024.10.7.

Nem tudta legyőzni a Roma az utolsó helyezettet

A Roma 1–1-es döntetlent ért el a tabella legalján álló Monzával, a Lazio a hajrában szerzett góllal 2–1-re megverte az Empolit, míg a Bologna és a Parma 0–0-s döntetlent játszott egymással az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 7. fordulójának vasárnapi meccsein.
Az első félidőben is már nagyon egyértelmű volt a rómaiak előnye, ám hiába a nagy fölény és rengeteg helyzet, ezeket nem sikerült gólra váltani, így 0–0-val fordultak a felek. A jég a 62. percben tört meg, amikor Artem Dovbik zseniális szóló végen a hazaiak kapujába talált. Nem sokkal később azonban meglepő módon egyenlített a Monza, egy kipattanóból Dany Mota szerzett gólt, amire már nem volt válaszuk a fővárosiaknak, akiknek meg kellett elégedniük az egy ponttal. 1–1

Az Empolinak kevesebb mint kilenc perc elég volt, hogy vezetést szerezzen, Sebastiano Esposito szépen felugorva fejelt a kapuba. A félidőben úgy tűnt, sikerül a vendégeknek a fordulásig tartaniuk a vezetést, ám a játékrész hosszabbításában Mattia Zaccagni is betalált, amivel kiegyenlített a Lazio a szünet előtt. A második félidő elején, az 51. percben büntetőhöz jutottak a hazaiak, ám Taty Castellanos nem tudta értékesíteni. De ennek ellenére is nyert a Lazio, mivel a 84. percben Pedro nagyon szép megoldással a kapuba juttatta a labdát. 2–1

A Bologna–Parma találkozó kifejezetten eseménytelenül alakult, mindkét csapatnak voltak helyzetei, de képtelenek voltak kihasználni azokat. 0–0