Ferencváros – Szombathelyi Swietelsky-Haladás 3-1 (3-0)

Ferencváros: Dibusz 0 – Dilaver 6, Hüsing 6,5, De Almeida 6, Ramírez 6,5 – Gera Z. 4 (Nagy D. 5,5, 45.), Pintér 6 – Varga 6, Trinks 7, Lovrencsics 5 (Stanislav 0, 64.) – Böde 8 (Djuricin 0, 72.)

Szombathelyi Swietelsky-Haladás: Király 4 – Polgár 4, Wils 4, Jagodics 4,5, Bosnjak 5 – Gaál 5, Németh 4 (Rácz 0, 81.), Iszlai 5, Overgoor 4 (Kovács 0, 59.), Halmosi 5 – Ars 4,5 (Williams 0, 68.)

Edző: Mészöly Géza

Gólszerzők: Trinks (3.), Böde (7. és 36.), valamint Iszlai (52.)

Sárga lap: Gaál (57.), Bosnjak (79.), Pintér (79.), Djuricin (87.)

Thomas Doll: Magabiztosan győztük le ellenfelünket. Időre van még szükségünk, míg belelendülünk. Védekezésben voltak hibáink, ezeken dolgoznunk kell. A játékosaim teljesítményével viszont elégedett vagyok.

Mészöly Géza:  A Ferencváros kihasználta a hibáinkat. Nekünk is megvoltak a helyzeteink az első félidőben, de nem voltunk eléggé könyörtelenek. A második félidőt megnyertük, taktikusan játszottunk, de sok munka vár még ránk a csapattal.

Szakértőnk véleménye

Prukner László: Két súlyos védelmi hibából a Ferencváros az első negyedórában eldöntötte a mérkőzést, így kényelmesen hozhatta a tavaly megszokott formáját. Taktikai újításokat nem láthattunk és még látszik a csapaton az összeszokottság hiánya. Ami a Haladásnál történt az egy edző rémálma, mind az a munka, amit 5-6 hét alatt belefektett egy csapatba, azt egy ilyen hiba, akár egy egész szezonra is tönkreteheti.