Bundesliga - 2023.2.5.

A Dortmund gálázott a Freiburg ellen

A Borussia Dortmund 5–1-re elverte a Freiburgot a német labdarúgó Bundesliga 19. fordulójának szombati játéknapján.

Nagy „bravúrt” hozott össze a freiburgi Kiliann Sildillia csapata dortmundi vendégjátékán: két perc alatt kétszer vitte földre Karim Adeyemit sárga lapot érően, így már a 17. percben mehetett az öltözőbe. A hazaiaknak emberelőnyben már nem volt nehéz dolguk: nem sokkal később egy szöglet után Niko Schlotterbeck meg is szerezte számukra a vezetést, és bár a szünet előtt Lucas Höler az első veszélyes vendégakcióból kiegyenlített, a második félidőben még négyet rámoltak be Sallaiéknak – Sébastien Haller is betalált, gólját könnyek között ünnepelte.

A vendégek magyar légiósa a 60. percben beállt – korábbi bokasérülése miatt 2023-ban ez volt az első tétmeccse. A hajrában a játékvezető a breisgauiak vezetőedzőjét is kiállította, túlzásba vitt reklamálás miatt.

NÉMET BUNDESLIGA
19. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Freiburg 5–1
 (N. Schlotterbeck 26., Adeyemi 48., Haller 51., Brandt 69., Reyna 82., ill. Höler 45.)
Kiállítva: Sildillia (17., Freiburg)
Eintracht Frankfurt–Hertha BSC 3–0 (Kolo Muani 21., 28., Buta 90+4.)
1. FC Köln–RB Leipzig 0–0
Union Berlin–Mainz 2–1
(Behrens 32., Siebatcheu 84., ill. Ingvartsen 78. – 11-esből)
Bochum–Hoffenheim 5–2 (P. Hofmann 22., Förster 30., Aszano 40., Masovics 83., Broschisnki 83., ill. Baumgartner 49., Dabbur 77.)