Serie A - 2023.11.6.

Lukaku 11-est hibázott, majd győztes gólt szerzett

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 11. fordulójában az AS Roma a hosszabbításban fordított a Lecce ellen, és 2–1-re nyert.

Egy kezezés miatt a Roma már a meccs ötödik percében büntetőhöz jutott. A tizenegyeshez Romelu Lukaku állt oda, de nem lőtte el igazán jól, így Wladimiro Falcone védeni tudott. A folytatásban a Roma folyamatosan támadott, ám rendre kimaradtak a helyzetei, aminek meg is itta a levét. A 73. percben ugyanis egy kontrából Pontus Almqvist gólt szerzett, előnyhöz juttatva a vendégeket.

Már sokan hihették, hogy a 0–1 a végeredmény lesz, a hosszabbításban azonban megfordította a meccset a Roma. Először Szardar Azmun talált be, majd Lukaku kijavította a hibáját, és a 96. percben győztes gólt ért el – 2–1.