Premier League - 2023.11.12.

A Kerkez nélküli Bournemouth legyőzte a Newcastle-t

A Bournemouth Dominic Solanke duplájával 2–0-ra nyert a Newcastle United ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 12. fordulójában.

A Bournemouth volt a veszélyesebb az első félidőben. Az első percben Ryan Christie próbálkozott, két perccel később Antoine Semenyo eresztett meg a szólója után egy lövést, majd Justin Kluivert tüzelt távolról, Nick Pope azonban mindegyik hazai kísérletet hárította.

A második játékrészben is a hazaiak irányítottak, de ekkor már gólokban is megmutatkozott a fölényük. Dominic Solanke a 60. percben a bal alsó sarokba talált, majd bő tíz perccel később egy szögletet követő kavarodás után látványos mozdulattal pofozta közelről hálóba a labdát.

A hátralévő időben a Newcastle szépíteni sem tudott, így véget ért a hét bajnoki óta tartó veretlenségi sorozata, míg a Bournemouth második idénybeli győzelmét szerezte meg. Kerkez Milos a kispadon nézte végig a találkozót.

ANGOL PREMIER LEAGUE
12. FORDULÓ
Bournemouth–Newcastle United 2–0
 (Solanke 60., 73.)

KORÁBBAN
Wolverhampton–Tottenham 2–1 (Sarabia 90+1., Lemina 90+7., ill. B. Johnson 3.)
Arsenal–Burnley 3–1 (Trossard 45+1., Saliba 57., Zincsenko 74., ill. Brownhill 54.)
Kiállítva: Fábio Vieira (Arsenal, 83.)
Crystal Palace–Everton 2–3
 (Eze 5. – 11-esből, Édouard 73., ill. Mikolenko 1., Doucouré 49., Gueye 86.)
Manchester United–Luton 1–0 (Lindelöf 59.)