Hazai - 2024.7.8.

A végén jött az egyenlítés, ikszelt a Nyíregyháza az NK Osijekkel

A Nyíregyháza labdarúgócsapata 2–2-es döntetlent játszott vasárnap az NK Osijekkel (Eszék) felkészülési mérkőzésen, Ausztriában.
Bad Kleinkirchheimbe utazott a Nyíregyháza Spartacus, hogy a népszerű osztrák síparadicsom stadionjában lépjen pályára a horvát NK Osijek elleni felkészülési találkozón.

Az eszéki csapat korán, már a 10. percben megszerezte a vezetést, szöglet után Jugovic fejelt a kapuba. Sokáig nem született újabb gól, a szabolcsiak a fordulás után egyenlítettek – Akinyemi ment el a bal oldalon, tökéletesen passzolt a középen érkező Gresó Mátyáshoz, aki 14 méterről nagy erővel a kapuba bombázott.

A 66. percben ismét az Osijek talált be, Omerovic a tizenhatos előteréből lőtt a kapuba. A hajrában Pusic távoli lövését tolta ki a léc alól Tóth, majd Pinte beadása után Beke fejelt kevéssel mellé. A 88. percben Akinyemi is csak centiket tévedett fejjel, egy perccel később Beke Péter viszont már nem hibázott – gyorsan elvégzett szabadrúgására nem érhetett oda a kapus. 2–2