EKL - 2024.10.4.

Öt perc alatt darálta be a Fiorentina a TNS-t

Fordulatos, szórakoztató meccseket hozott a labdarúgó Konferencialiga első fordulójának késő esti programja.

Bő egy órán keresztül tartotta magát Firenzében a walesi The New Saints, de ezt követően kevesebb mint öt perc alatt lerendezték a meccset a violák: előbb Yacine Adli, majd Moise Kean is betalált, s ez elégnek bizonyult a hazai sikerhez. 2–0

Pantelisz Hacidiakosz már 12. percben megszerezte a vezetést a komoly fölényben játszó Köbenhavnnak, de a fordulás után szinte a semmiből egyenlített a lengyel aranyérmes Afimico Pululu góljával. A dánok a továbbiakban is domináns játékot mutattak, de a győztes gólt nem ők szerezték, hanem a Jagiellonia: Darko Csurlinov több szerencsés csúsztatás után került szembe a hazai kapussal, s beverte a három pontot érő ziccert. 1–2

Nem borult a papírforma Luganóban, ahol a hazai együttes a mérkőzés első 70 percében folyamatos nyomás alatt tartotta a HJK-t, s ez idő alatt két gólt is szerzett. A hajrában a finnek játéka is feljavult, de a gólszerzéshez ez nem bizonyult elegendőnek – olyannyira nem, hogy a Lugano részéről még egy harmadik gólra is futotta. 3–0

Az újoncok rangadóját rendezték Kisinyovban, ahol a moldovai aranyérmes Petrocub és a ciprusi Pafosz is először lépett pályára valamelyik európai kupasorozat főtábláján. A hazaiak Teodor Lungu tizenegyesével szerezték meg a vezetést a 26., percben de a Pafosz két gyors góllal a maga javára fordította a mérkőzés állását még a szünet előtt. A fordulás után további két gólt szerzett a ciprusi együttes, amely így győzelemmel mutatkozott be az európai kupaporondon – már ami a főtáblát illeti. 1–4