Liga BBVA - 2024.10.22.

Hátrányból zsebelte be a pontokat a sereghajtó a Valencia otthonában

A Las Palmas 3–2-re győzött a Valencia ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 10. fordulójának hétfő esti mérkőzésén.

A tabella utolsó helyein kullogó gárdák kifejezetten szép futballt mutattak be a kezdő sípszótól, nem mondhatjuk, hogy tele volt helyzettel a meccs, de mindkét oldalon láthattunk szép megoldásokat. Az első gólt a 14. percben szerezte meg a Valencia Pepelu büntetőjéből, ám még a félidő előtt a vendégek egyenlíteni tudtak Álex Munoz révén.

A második félidőben pedig hamar meg is fordították az eredményt, Fábio Silva góljával az 54. percben már ők voltak előnyben, majd a hajrában Alberto Moleiro növelni tudta a különbséget. A Valencia ugyan közelebb zárkózott a ráadásban, de így sem tudta megakadályozni, hogy a Las Palmas megszerezze első győzelmét az idényben. 2–3