Eurofoci - 2021.11.29.

Ramos bemutatkozott, Neymar megsérült a PSG-ben

Sergio Ramos július 8-án igazolt a Real Madridból a Paris Saint-Germain csapatába, ám sérülése miatt csak most vasárnap, a francia bajnokság 15. fordulójában, a Saint-Étienne ellen 3–1-re megnyert mérkőzésen lépett először pályára a Ligue 1-ban. A találkozót a kieső helyen álló hazaiak kezdték jobban, hiszen a 25. percben Denis Bouanga góljával megszerezték a vezetést. Ám a Saint-Étienne nem sokkal később emberhátrányba került, mivel Timothée Kolodziejczak becsúszásával megakadályozta Kylian Mbappét abban, hogy egy az egyben vezethesse a labdát a kapusra. A PSG már a félidő előtt egyenlített, Marquinhos talált be a 47. percben. A második játékrészben egyértelmű fölényben játszottak a vendégek, és ennek a 79. percben meg is lett az eredménye: Ángel Di María fordított. A hosszabbításban Marquinhos ismét gólt szerzett, 1–3 lett a vége. A győzelem okozta öröm mellett azonban szomorkodásra is van oka a PSG-nek, mivel a 84. percben Yvann Macon becsúszásának következtében Neymar megsérült.