Premier League - 2023.3.13.

A Wolves ellen szakadt meg a Newcastle nyeretlenségi sorozata

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 27. fordulójának zárómeccsén a Newcastle United 2–1-re nyert hazai környezetben a Wolverhampton Wanderers ellen. Eddie Howe együttese így egy ötmeccses nyeretlenségi széria végére tett pontot.

Erősen kezdték a mérkőzést a „szarkák”, akik a 26. percben a vezetést is megszerezték a „farkasok” ellen: Kieran Trippier mesterien ívelte a labdát szabadrúgásból Alexander Isak fejére – a svéd csatár védhetetlenül csúsztatott a kapuba. 1–0

Tíz perccel később megduplázhatta volna előnyét a Newcastle, de Bruno Guimaraes lövése kipattant a kapufáról. Hasonlóképpen járt a vendégek oldaláról Daniel Podence is, aki a 40. percben döngette meg a kapufát.

A fordulás után az egyenlítésért nyomott a Wolves, az erőfeszítésnek pedig meglett az eredménye: a 70. percben a korábban gólpasszt adó Trippier Jiménez elől próbált menteni, ám pechjére pont Hvang Hi Csan elé kotorta a labdát – az egy perce a pályán levő koreai pedig az üres kapuval szemben nem hibázott, és több mint 30 meccs szünet után gólt szerzett a Premier League-ben. 1–1

A patthelyzet mindössze kilenc percig állt fenn: Miguel Almirón egy parádés akció végén talált a kapuba – igaz, a labda Kilmanen kapott gellert, így lett védhetetlen –, a Newcastle pedig otthon tartotta a három pontot. 2–1

Eddie Howe együttese a második győzelmét aratta a 2023-as évben és ezzel feljött a tabella ötödik helyére, megelőzve a Liverpoolt. A „szarkák” ráadásul két mérkőzéssel kevesebbet játszottak az őket 4 egységgel megelőző Tottenhamnél, így a bepótlandó meccsek megnyerésével megelőzhetik Antonio Conte gárdáját.