Serie A - 2023.3.5.

Az Inter látványos gólokkal nyert, és visszaelőzte a Laziót

Az Internazionale 2–0-s győzelmet aratott a Lecce ellen az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 25. fordulójában.

A 29. percig kifejezetten jól szűrte a milánói támadásokat a Lecce védelme, de ekkor megvillant Mhitarjan: az örmény középpályás 15 méterről állítgatás nélkül tekert a bal felső sarokba. 1–0

A második félidőből nem telt el tíz perc, amikor megduplázta előnyét az Inter. Dumfries futott el a jobb szélen, tökéletes ütemben tálalt a teljesen üresen érkező Lautaro Martínez elé – az argentin nem kegyelmezett, tanári módon lőtt a kapu bal oldalába. 2–0

A mérkőzés hátralevő részében tovább növelhette volna előnyét a nerazzuri, de pontatlannak bizonyult – Simone Inzaghi együttese visszavette a tabella második helyét a pénteken Nápolyban győző Laziótól.