Hazai - 2023.3.19.

Botlott az MTK, gálázott és újra élre állt a DVTK

Mind a tíz találkozót vasárnap rendezték a labdarúgó NB II 28. fordulójában. Csak döntetlenre volt képes az MTK Csákváron, a Pécs pedig Szombathelyen, míg a Nyíregyháza pályaválasztóként maradt alul a Gyirmóttal szemben. A Soroksár egy góllal múlta felül a vendég Tiszakécskét, az Ajka Siófokon, a Szeged pedig egy késői öngóllal Budafokon gyűjtötte be a három pontot. A folytatásban a játéknap előtt második Diósgyőr a Szentlőrincet fogadta és fölényes, 5–1-es diadalt aratott, amivel visszaugrott a tabella élére. Az ETO odahaza ikszelt a Barcikával, a kiesésre álló csapatok csatáját pedig a Dorog nyerte meg Kozármislenyben.

DIÓSGYŐRI VTK–SZENTLŐRINC 5–1 (1–0)
Diósgyőr, 2678 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
DVTK: Senkó – Farkas D., Szatmári Cs., Bárdos, Bokros – Holdampf, Koman (Lőrinczy, 69.), Cseke (Vincze D., 81.), Medgyes S. (Obounet, 69.) – Lukács D., Jurek (Bertus, 81.). Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
SZENTLŐRINC: Bese B. – Farkas M., Nagy Zs., Keresztes B. (Tamás L., 74.), Erdélyi B. – Török K. (Papp G., a szünetben), Havas, László D., Radosevics (Rétyi, a szünetben) – Taipi (Grumics, 58.), Daróczi (Kiss-Szemán, 62.). Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző: Cseke (1–0) a 29., Lukács D. (11–esből, 2–0) a 47., Bárdos (3–0) a 68., Szatmári Cs. (4–0) a 77., Lőrinczy (5–0) a 86., László D. (11–esből, 5–1) a 92. percben
Kiállítva: Erdélyi Botond az 59. percben
MESTERMÉRLEG
Kuznyecov Szergej
: – Remek győzelmet arattunk és tettük ezt magabiztos játékkal. Már a mérkőzés elején elkaptuk a ritmust, sikerültek az elképzeléseink, a játékosok élvezték a találkozót. Gyorsan és dinamikusan futballoztunk, az is jó érzés, hogy visszakerültünk az első helyre.
Domján Attila: – Tudtuk, nagyon nehéz meccs vár ránk, mert az MTK elleni vereség után javításra készült a Diósgyőr. Mindenre felkészültünk, az első félidőben a védekező feladatainkat viszonylag jól megoldottuk, igaz, támadójátékunk döcögött. A szünet utáni tizenegyes és a kiállítás padlóra küldött bennünket, a hátralévő időszakot szakmailag nem lehet értékelni.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–MTK BUDAPEST 0–0
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 300 néző. Vezette: Lovas László (Punyi Gyula, Márkus Péter)
Csákvár: Zelizi – Alaxai (Dulló, 74.), Vaskó, Karacs, László N. – Posztobányi (Torvund, 63.), Gazdag V. (Janyickij, 74.), Mészáros D. – Tamás N., Hornyák, Komáromi (Baracskai, 29.; Körmendi, 74.). Vezetőedző: Tóth Balázs
MTK: Csenterics – Varju, Kocsis G., Bobál D., Vadnai – Kata – Bognár I., Zuigeber (Palincsár, 79.) – Kovács Mátyás (Zsóri, 68.), Németh K., Spalek (Mezei, 52.). Vezetőedző: Horváth Dávid
Tóth Balázs: – Egyszer volt Budán kutyavásár, de a mostani döntetlenünk felér az őszi győzelmünkkel. Emberfelettit küzdöttek játékosaim, kúsztak, másztak a számunkra rendkívül fontos egy pontért. Mindennél többet mond, hogy az MTK legutóbb október elején nem talált a kapuba, akkor a Nyíregyháza nullázta le a pesti együttest.
Horváth Dávid: – Elegendő helyzetet dolgoztunk ki, hogy megnyerjük a találkozót, de nem találtunk a kapuba. A küzdőszellemünkkel nem volt gond, a helyzetkihasználásunkkal annál inkább…