Ligue 1 - 2023.3.6.

Folytatta idegenbeli remeklését a Marseille

Sorozatban a hetedik idegenbeli mérkőzését is megnyerte az Olympique Marseille a francia labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1): a 26. forduló vasárnap késő esti meccsén az OM a Rennes 1–0-s legyőzésével igyekezett kárpótolni szurkolóit a minapi fájdalmas kupakiesésért.

Az egyetlen gól az 57. percben született: Valentin Rongier-től gyors szabadrúgás-kombináció indult, a középpályás jobbra gurított, a megiramodó Cengiz Ünder középre lőtte a labdát, s miközben a rennes-i védelem érdeklődve figyelte a fejleményeket, a hosszú oldalon érkező Sead Kolasinac közelről a kapuba passzolt.

Kolasinac védő létére már a negyedik gólját szerezte ebben a Ligue 1-idényben, az OM pedig egymást követő hetedik idegenbeli bajnoki mérkőzését nyerte meg. A marseille-i csapatnak 2009 óta nem volt ilyen sorozata, amely pillanatnyilag az öt topligában is egyedülálló.

FRANCIA LIGUE 1
26. FORDULÓ

Rennes–Olympique Marseille 0–1 (Kolasinac 57.)
Korábban
Troyes–Monaco 2–2
(Kouamé 31., Ugbo 90+1., ill. Ben Yedder 81., 85.)
Toulouse–Clermont 0–1
 (Haui 76.)
Reims–Ajaccio 1–0 (Cajuste 90+4.)
Strasbourg–Brest 0–1 (Honorat 45+1.)
Montpellier–Angers 5–0 (Hazri 2., Savanier 25., 51. – az elsőt 11-esből, Maouassa 45+3., Wahi 73.)
Kiállítva: Bentaleb (57., Angers)
Olympique Lyon–Lorient 0–0