Hazai - 2023.3.5.

Iksz a dél-alföldi derbin, hárommal nyert az MTK Mislenyben

A labdarúgó NB II 26. fordulójában is a vendéggyőzelmek voltak túlsúlyban. A vasárnapi kilenc mérkőzésből négyen diadalmaskodtak a látogatók, és csak kettőn a házigazdák. A második MTK a héten edzőt váltó Kozármisleny, a harmadik Pécs a Nyíregyháza vendégeként gyűjtötte be a három pontot, a Barcika Csákváron, az Ajka az ETO Parkban nyert. A hazai csapatok közül a Haladás magabiztosan verte meg a Tiszakécskét, a Budafok egy góllal bizonyult jobbnak a Dorognál. Döntetlennel zárult a dél-alföldi rangadó a Békéscsaba és a Szeged, valamint az alsóházi helyosztó, az Óvár és a Szentlőrinc között, akárcsak a Siófok és a Soroksár Balaton-parti csatája.

LABDARÚGÓ NB II
26. FORDULÓ

HR-RENT KOZÁRMISLENY–MTK BUDAPEST 0–3 (0–2)
Kozármisleny, 500 néző. Vezette: Molnár Attila (Király Zsolt, Ring Kevin)
KOZÁRMISLENY: Lékai 5 – Beke I Péter, Sági, Füredi, Turi – Kosznovszky, Tölgyesi (Gránicz, 74.) – Károly (Nagy E., a szünetben), Bartha L. (Vogyicska, a szünetben), Vajda R. – Kotroczó (Kun B., a szünetben). Vezetőedző: Márton Gábor
MTK: Rácz – Varju (Poór, 84), Szépe, Bobál D., Vadnai – Palincsár (Stieber Z., 62.) Kata – Bognár I. – Zuigeber (Kocsis G., 84.), Németh K. (Zsóri, 74.) Molnár Á. (Horváth A., a szünetben). Vezetőedző: Horváth Dávid
Gólszerzők: Németh K. (0–1) a 20., Zuigeber (0–2) a 45+1, Zsóri (0–3) a 90+2. percben
MESTERMÉRLEG
Márton Gábor: – Több bátorság kell! Megvoltak a helyzeteink, egy szabályos gólt ráadásul nem adtak meg nekünk. Az MTK természetesen jobb csapat, sokat kell fejlődnünk.
Horváth Dávid: – Bejött, arra számítottunk, hogy a korábbiakhoz képest direktebb futballt játszik majd a Kozármisleny. A kulcspillanatokban precízek voltunk, ezért sikerült győznünk.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–PÉCSI MFC 1–2 (1–1)
Balmazújváros, 300 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Punyi Gyula, Tőkés Róbert)
NYÍREGYHÁZA: Hrabina – Kiss Á., Gál Sz., Deutsch (Jánvári, 35.), Nagy B. – Farkas B. (Pataki B., 75.), Sigér Á. – Kovácsréti (Gresó, 61.), Pantovics (Ramos, 75.), Szerető (Adamcsek, 61.) – Novák Cs. Vezetőedző: Visinka Ede
PÉCSI MFC: Varasdi – Major S. (Svedjuk, 77.), Krausz, Katona L., Majnovics – Szeles, Kesztyűs – Kocsis B., Kártik (Rácz L., 77.), Gera Z. – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám
Gólszerző: Gera Z. (0–1) a 10., Novák Cs. (1–1) a 25., Kesztyűs (11-esből, 1–2) a 65. percben
Visinka Ede: – A semmiből kaptunk gólt, majd futottunk az eredmény után és egyenlítettünk ugyan, de a második félidőben feleslegesen szabálytalankodtunk…
Weitner Ádám: – Nagy fegyverténynek tartom, hogy idegenben győztünk. A Nyíregyháza az életéért küzd, úgyhogy nem volt ez könnyű meccs.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–SZEGED-CSANÁD GA 1–1 (1–0)
Békéscsaba, 1320 néző. Vezette: Katona Balázs (Sinkovicz Dániel, Nagy Viktor)
BÉKÉSCSABA: Póser – Puskás G. (Hodonicki, 73.), Albert I., Szabó Cs., Mikló – Hamed (Váradi, 73.), Kitl M. (Kóródi, 90.), Futó (Fazekas L., 59.), Horváth P. – Lukács R. (Máris, 73.), Czékus. Vezetőedző: Brlázs Gábor
SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA: Takács J. – Könczey (Kővári, 71.), Temesvári, Szilágyi Z., Tóth B. – Papp Á., Szatmári L. – Prosser, Gajdos, Kundrák (Haruna, a szünetben) – Géresi (Bíró B., 21.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző: Horváth P. (1–0) a 45., Temesvári (1–1) a 81. percben

Brlázs Gábor: – Egy távoli lövéssel sikerült megszereznünk a vezetést, az előnyünket a második félidőben igyekeztünk megtartani. Az ellentámadásokat kellett volna higgadtabban végigvinnünk, és akkor egy második góllal lezárhattuk volna a mérkőzést. Még azzal az eggyel is nyerhettünk volna, de egy ártalmatlannak tűnő átívelt labda elleni védekezésünk nem sikerült. A hozzáállással és a lelkesedéssel maximálisan elégedett vagyok, ezzel tudtuk kompenzálni a tudásbeli különbséget, ami a Szeged javára billenthette volna a mérkőzést.
Alekszandar Sztevanovics: – Nagyon sokkolt bennünket az első félidő végén bekapott gól, de szerencsére a másodikra teljes energiával jöttünk ki és a feladatunkra koncentráltunk. Talán nem a legjobb időben szereztük a gólt, mert a második félidőben több nagy helyzetünk is volt, amelyek kimaradtak, mert az utolsó passzoknál hiányzott a koncentráció. Így, hogy a hajrában sikerült egyenlítenünk, elégedett vagyok az egy ponttal.

ETO FC GYŐR–FC AJKA 0–1 (0–1)
Győr, ETO Park, 672 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Ország Péter, Rózsa Dávid)
GYŐR: Kovácsik – Kovács K., Fodor F., Keresztes, Csontos – Tuboly (Kiss M., 33.), Vingler (Kiss B., 69.) – Szendrei Á. (Óvári, a szünetben), Vitális (Huszár, 82.), Babati (Lacza, 69.) – Borsos. Vezetőedző: Tímár Krisztián
AJKA: Horváth D. – Szűcs K., Tar (Jagodics B., 66.), Kenderes, Csemer – Csizmadia Z., Tajthy (Vogyicska B., 58.) – Sejben (Rabatin, 66.), Berzsenyi (Gyuris, 58.), Gaál B. – Szarka Á. (Dragóner, 82.). Vezetőedző: Jeney Gyula
Gólszerző: Tar (0–1) a 38. percben
Tímár Krisztián: – A második félidőnk minden változtatási kísérlet ellenére gyengére sikerült – rosszabbik arcát mutatta a csapat.
Jeney Gyula: – A játékosaink fizikai fölénye érvényesült, egy jól elvégzett szabadrúgás döntött a javunkra.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 1–3 (0–2)
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette: Káprály Mihály (Bertalan Dávid, Vad Anita)
CSÁKVÁR: Auerbach – Dulló, Alaxai, Karacs, Baranyai (Gazdag V., a szünetben) – Ominger, Mészáros D. (Kocsis D., 63.), Magyar Zs. – Tamás N. (Körmendi, 73.), Hornyák (Janyickij, 73.), Baracskai (Fejős, a szünetben). Vezetőedző: Tóth Balázs
KAZINCBARCIKA: Megyeri I G. – Szekszárdi, Ur, Lippai, Süttő – Székely K., Kovács B., Heil (Hleba, 83.), Csatári (Nagy J., 76.) – Kurdics (Szabó B., 65.), Pálinkás (Takács T., 76.). Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Pálinkás (0–1) a 6., Székely (0–2) a 30., Pálinkás (0–3) a 71., Ur (öngól, 1–3) a 82. percben
Tóth Balázs: – Két gyerekes hibából komoly hátrányba kerültünk, ennek ellenére többször is visszajöhettünk volna a meccsbe. Sajnos voltak a meccs végeredményét befolyásoló döntések, amelyek minket sújtottak…
Csábi József: – Az első félidő a miénk volt, a szünet után szerkezetet váltott és beszorított minket a Csákvár, de sikerült megszerznünk a harmadik gólt, s azzal eldőlt a meccs.

BUDAFOKI MTE–DOROGI FC 1–0 (1–0)
Promontor utca, 400 néző. Vezette: Jakab Árpád (Máyer Gábor, Varga Gábor)
BUDAFOK:
Gundel-Takács – Horgosi (Vaszicsku, 37.), Jagodics M., Fótyik – Bíró M., Adorján, Bakti (Kovács D., a szünetben), Németh M. (Kalmár O., 65.), Horváth O. (Vasvári, 89.) – Beke II Péter (Györgyi, 89.), Nándori. Vezetőedző: Mátyus János
DOROG:
Molnár Zs. – Kárász, Lénárth, Preklet, Kotula M. (Hesz, 40.) – Barna G. (Papp Marcell, 60.), Kapornai, Albert Á. (Lustyik, 87.) – Szerencsi (Szedlár, 40.), Szalai J. (Magyari, 87.), Papp Máté. Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző:
Beke II Péter (1–0) a 7. percben
Mátyus János: –
Újfent bebizonyosodott, hogy egy vezetőedző munkája semmit sem ér nagyszerű játékosok és hozzáértő stáb nélkül.
Marián Sluka: – Sajnos a mérkőzés első tizenöt percében megöltük magunkat: hét játékosunk nézte, mit csinál Beke Péter. A második félidő alapján az egyenlítést megérdemeltük volna.

BFC SIÓFOK–SOROKSÁR SC 2–2 (1–2)
Siófok, Városi Stadion, 150 néző. Vezette: Horváth Tibor (Mohos Milán, Vörös Dániel)
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Horváth M., Debreceni Á., Varga B. – Kerezsi (Girsik, 77.), Vágó G. (Nyitrai, 58.), Varjas Z., Horváth P. (Hegedűs M., 58.) – Volter, Farkas B. Szakmai igazgató: Dragan Vukmir
SOROKSÁR: Kovács M. – Nagy O. (Ternován, 89.), Ikonomou, Valencsik, Vincze Á. (Kékesi, 78.) – Németh E., Vass Á., Hudák M. – Halmai (Varga S., 78.), Lovrencsics B., Hajdú R. (Króner, 63.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Lovrencsics B. (0–1) a 15., Farkas B. (1–1) a 33., Halmai Á. (1–2) a 41., Varjas Z. (2–2) a 84. percben
Kiállítva:
Hudák a 35. percben
Dragan Vukmir:
 – Az első félidőben belementünk egy olyan lassú tempóba, ami nem nekünk kedvezett, ráadásul két kapura lövésből két gólt kaptunk. Sajnos végig futottunk az eredmény után, ami kapkodó játékot eredményezett. A hajrában keservesen megszerzett gólnak köszönhetően örülhetünk az egy pontnak.
Lipcsei Péter: – Az első félidei játékunkkal elégedett vagyok, hiszen előnnyel mehettünk a szünetre. A kiállítás miatt azonban a második játékrész számunkra értékelhetetlen, hiszen csak a védekezésre összpontosítottunk, így a végén megérdemelten egyenlített a Siófok.

SZOMBATHELYI HALADÁS–TISZAKÉCSKE 3–1 (1–0)
Szombathely, 617
 néző. Vezette: Sipos Tamás (Szécsényi István, Szalai Dániel)
HALADÁS: Verpecz – Nyiri V., Csató, Devecseri, Doktorics – Derekas (Tóth M., 65.), Rácz B., Zvekanov, Csernik (Csilus T., 90.) – Horváth R. (Simut, 74.), Molnár R. Vezetőedző: Michal Hipp
TISZAKÉCSKE: Baráth B. – Balázs B., Végső, Máté Zs., Farkas N. (Csáki, 75.) – Erdei (Vajda B., a szünetben), Biben, Kiss N. (Vólent, 65.), Szekeres Á. – Pongrácz (Zamostny, a szünetben), Geiger (Gyurján B., a szünetben). Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Molnár R. (1–0) a 13., Vajda B. (öngól, 2–0) a 69., Zamostny (2–1) a 83., Molnár R. (3–1) a 89. percben
Michal Hipp
: – Nagyon jól játszott a csapat, és sokat volt támadásban. Kellemetlen ellenféllel szemben sikerült győzni.
Klausz László: – Futottunk az eredmény után… Nem tudtuk felvenni a harcot a jól kontrázó Haladással szemben.

MOSONMAGYARÓVÁR–SZENTLŐRINC 1–1 (1–0)
Mosonmagyaróvár, 500 néző. Vezette: Rúsz Márton (Kulman Tamás, Márkus Péter)
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Simita, Debreceni A., Deák I., Horváth K. – Végh B. – Jasarevic (Korbély, 70.), Gáncs (Puhtjejev, 70.), Szalka (Sajbán Miklós, 83.), Illés D. (Vukaszovics, 61.) – Mayer Á. (Nagy Z., 61.). Vezetőedző: Horváth Csaba
SZENTLŐRINC: Prokop – Török K. (Papp B., 70.), Keresztes B., Tamás L., Farkas M. – Havas (Grumics, 76.), Kesztyűs M. – Pintér Á. (Erdélyi, 87.), Múcska (Kiss-Szemán, 70.), Rétyi – Mervó. Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző: Szalka (1–0) a 31., Farkas M. (1–1) az 52. percben
Horváth Csaba
: – Ismét küzdelmes mérkőzésen vagyunk túl, mindkét csapat nehezen talált fogást a másikon, így reális a döntetlen.
Domján Attila: – A játék és a helyzetek alapján úgy érzem, itt hagytunk két pontot Mosonmagyaróváron.