Serie A - 2023.3.11.

Kikapott az Inter a Spezia otthonában

A Spezia hazai pályán 2–1-re legyőzte az Internazionalét az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 26. fordulójának első mérkőzésén.

Az Inter számára indult jobban a találkozó, ugyanis Mattia Caldara rossz ütemű becsúszása után a játékvezető büntetőt ítélt. A labda mögé Lautaro Martínez állt, de nem futott neki rendesen, a Spezia kapusa, Bartlomiej Dragowski egy jó ütemű vetődéssel könnyedén hárította a félmagas lövést.

Az első félidőben uralta a játékot a milánói csapat, rengeteg helyzete is volt – a hajrában Martínez lövésénél is bravúrral védett a kapus –, de gólt nem tudott szerezni.

A fordulás után gyorsan betalált az Inter, ám les miatt nem adták meg a gólt.

A Spezia meg is büntette a kimaradt lehetőségeket, az 55. percben Daniel Maldini szerzett vezetést a hazaiaknak (1–0).

Ment az Inter az egyenlítésért, a 83. percben pedig egy újabb büntetőt kapott. A labda mögé ezúttal Romelu Lukaku állt, és kíméletlen volt (1–1).

Úgy tűnt, a vendégek mehetnek a győzelemért, de három perccel később a Spezia is tizenegyest kapott, s M’Bala Nzola értékesítette azt (2–1).

Újabb gól nem esett, így nagy meglepetéssel, Inter-vereséggel kezdődött a 26. forduló.