Serie A - 2023.3.12.

Magabiztos győzelmet aratott a Napoli az Atalanta ellen

A Serie A 26. fordulójának szombati meccsein a Napoli 2–0-ra megverte az Atalantát, míg az Udinese 1–0-s győzelmet aratott Empoliban.

Az előzetes várakozásoknak megfelelően az éllovas Napoli az első percektől fogva uralta a játékot. Az első félidőben három hatalmas ziccerig is eljutottak a hazaiak, de az Atalanta kapusa, Juan Musso mindannyiszor kiválóan védett – a szünetig maradt a 0–0.

A folytatásban már nem tudta megállítani a vendéggárda a Napolit, a 60. percben megszületett a várva várt gól. Hvicsa Kvarachelia a tizenhatoson belül öt védő között szólózott, és több szép cselt bemutatva lőtte a labdát a bal alsó sarokba. A nápolyiak a későbbiekben sem lassítottak, a 77. percben Amir Rrahmani távoli fejesével megduplázták előnyüket, biztossá téve győzelmüket.

Napoli–Atalanta 2–0 (Kvarachelia 60., Rrahmani 77.)