Liga BBVA - 2023.3.11.

Négy gól, három büntető, két kiállítás, 106 perc – ilyen volt a Cádiz–Getafe

A Cádiz 2–2-es döntetlent játszott odahaza a Getaféval a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 25. fordulójának nyitó mérkőzésén.

Nyugodtan kijelenthetjük, hogy többet kaptunk a mérkőzéstől, mint amit vártunk tőle. Az első félidő hajrájában Rubén Sobrino szerezte meg a vezetést a Cádiznak (1–0), a szünet után Enes Ünal kiharcolt és elemi erővel értékesített egy büntetőt (1–1).

A második játékrész hajrában aztán Rubén Alcaraz is bevágott egy tizenegyest (2–1). A vendégek Domingos Duarte kiállítása miatt megfogyatkozva próbáltak egyenlíteni, és ez sikerült is nekik. A 104. percben ugyanis egy kezezés miatt „időn túli büntetőt” kapott a Getafe, Ünal ezt is értékesítette. Ezt követően kitört a káosz, Iza Carcelént is kiállították. 2–2 a vége.