Premier League - 2023.3.7.

Toney ismét betalált, a Brentford legyőzte a Fulhamet

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 26. fordulójának záró mérkőzésén a Brentford 3–2-re legyőzte a Fulhamet.

A hazaiak remekül kezdték a mérkőzést, már a 6. percben megszerezték a vezetést – jobb oldali szöglet után Ethan Pinnockhoz került a labda, a védő megpattanó lövése utat talált a kapuba. 1–0

Nagyjából fél órán át őrizte az előnyét a Brentford, ám az első félidő hajrájában kiegyenlített a Fulham – Andreas Pereira szabadrúgása a kapufán csattant, a kipattanóból Manor Szolomon fejelt az üres kapuba. 1–1

A fordulás után jött a szokásos Ivan Toney-gól, az angol csatár az 51. percben tizenegyesből volt eredményes. 2–1

Egy kis stat: a Brentford támadója immár 15 gólos a Premier League-ben, csak Erling Haaland (27) és Harry Kane (18) keserítette el többször az ellenfelek kapusát.

Öt perccel a rendes játék vége előtt Mathias Jensen (3–1) is betalált, így Carlos Vinícius hiába lőtt gólt a 90+9. percben, már nem maradt ideje a Fulhamnek az egyenlítésre – 3–2-re győzött a Brentford.

Amely a sikernek köszönhetően egy pontra van a londoni egyesülettől a tabellán.