Bajnokok Ligája - 2023.4.19.

A Real Madrid ismét megverte a Chelsea-t, az elődöntőbe jutott

A Chelsea hazai pályán is kikapott 2–0-ra a Real Madridtól a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján.

BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
CHELSEA FC (angol)–REAL MADRID (spanyol) 0–2 (0–0)
London,
 Stamford Bridge, 39 453 néző. Vezette: Orsato (olasz)
CHELSEA: Kepa – Chalobah, Thiago Silva, W. Fofana – R. James, Kanté, Enzo Fernández (Sterling, 67.), Kovacic, Cucurella (Mudrik, 67.) – C. Gallagher (Joao Félix, 67.), Havertz (Mount, 76.). Menedzser: Frank Lampard
REAL MADRID: Courtois – Carvajal (Nacho, 81.), Éder Militao, Alaba (Rüdiger, a szünetben), Camavinga – Valverde, Kroos (Ceballos, 76.), Modric – Rodrygo (Asensio, 81.), Benzema (Tchouaméni, 71.), Vinícius Júnior. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző: Rodrygo (58., 80.)

Továbbjutott: a Real Madrid, 4–0-s összesítéssel, kettős győzelemmel

A körítésre nem lehetett panasz. Telt ház és remek hangulat várta a csapatokat a Stamford Bridge-en, ahol a Chelsea-re az a kőkemény feladat várt, hogy kétgólos hátrányból megfordítsa a Real elleni párharcot. Frank Lampard együttese bátor játékkal kezdte a találkozót, több nagy helyzetet is kialakított, ám hol a kaput nem sikerült eltalálnia, hol pedig Courtois akadályozta meg védéseivel, hogy gólt szerezzenek a londoniak.

A Real Madrid magabiztosan vágott neki az összecsapásnak. Carlo Ancelotti már két és fél órával a kezdőrúgás előtt kihirdette, mely tizenegyet küldi csatába. Meglepetést a kezdővel nem okozott az olasz mester, mint ahogyan csapata sem türelmes, ám veszélyes játékával.

A 20. percben már majdnem vezetett a Madrid: Rodrygo játszott össze Carvajallal, majd nyolc méterről leadott lövése a kapufán csattant. A félidő hajrájához közeledve ezután Modric veszélyeztetett, Kepa védett, majd a Chelsea előtt is adódott egy nagy lehetőség: James jobbról érkező beadása után Cucurella lövését látványos mozdulattal hárította Courtois.

Ahogy múltak a percek, egyre kevesebb idejük maradt az angoloknak a hátrány ledolgozására, a különbség azonban nőtt a két együttes között, a második félidő elején Rodrygo hagyta ott a szélen Chalobah-t, középre adta a labdát, majd Benzema sikertelen lövési kísérlete után visszakapta azt Viníciustól és közelről a kapuba lőtt! 0–1

Az óra tovább ketyegett, Lampard hitt a lehetetlenben és három középpályását három támadóra cserélte. A 70. percben Havertz esett el Modric mellett a tizenhatoson belül – a VAR is vizsgálta az esetet, de nem ítéltek tizenegyest.

Tíz perccel ezután minden kérdés eldőlt: Vinícius passzolt Valverdéhez, aki két szép csellel bejátszotta magát a tizenhatosról az ötösig, majd középre adott Rodrygónak, akinek nem volt nehéz egy lapos lövéssel dupláznia. 0–2

Az állás ezután már nem változott, a Real Madrid kapott gól nélkül jutott tovább a negyeddöntőből az elődöntőbe, ahol nagy eséllyel a Bayernt az első meccsen három góllal elintéző Manchester City vár majd rá, hogy eldőljön, melyikük jut az isztambuli döntőbe.