Serie A - 2023.5.23.

A megbüntetett Juventusnak az Empoli sem kegyelmezett

A olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 36. fordulójában az Empoli 4–1-re legyőzte a Juventust.

A Juventus játékosai biztosan nem túl boldogan léptek pályára az Empoli otthonában, hiszen nem sokkal a mérkőzés kezdete előtt jött a hír, hogy az Olasz Labdarúgó-szövetség tízpontos levonással büntette a klubot.

Ezek után aligha csoda, hogy az alapjában véve esélytelenebb Empoli 3–0-ra vezetett a második félidő elején – Francesco Caputo duplázott. Legutóbb 2016-ban fordult elő ilyen – háromgólos hátrány a 47. percben – a Juvéval…

A vendégek sorra vezették a támadásokat, de a labda csak a 86. percben jutott a hazaiak kapujába: Federico Chiesa szépített.

Hogy még gyászosabb legyen a Juventus kudarca, a 88. percben cserekén beálló Roberto Piccoli belőtte az Empoli negyedik gólját.

A Juventus győzelemmel visszaelőzhette volna a Rómát a tabellán, az Empoli viszont teljesen megérdemelten, nagyszerű játékkal begyűjtötte a három pontot.

OLASZ SERIE A
36. FORDULÓ

Empoli–Juventus 4–1 (Caputo 18., 47. – az elsőt 11-esből, Luperto 21., Piccoli 90+3., ill. F. Chiesa 86.)