EKL - 2023.5.12.

A West Ham egy góllal nyert odahaza az AZ ellen

Az Európa-konferencia elődöntőjének első mérkőzésén a West Ham United hazai pályán nagy nehezen 2–1-re megverte a Kerkez Milost most nélkülöző AZ-t. A másik elődöntőn is hiába vezetett a szünetben a Fiorentina, az FC Basel a második félidőben egyenlített, majd a ráadás perceiben a győztes gólt is megszerezte Firenzében.

EURÓPA-KONFERENCIALIGA
ELŐDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
West Ham United (angol)–AZ (holland) 2–1 (0–1)
London,
London Stadium. Vezette: Umut Meler (török)
WHU:
Areola – Kehrer, Zouma, Aguerd, Cresswell – Soucek, Rice – Bowen, Paqueta, Benrahma (Fornals, 90.) – M. Antonio (Ings, 79.). Menedzser: David Moyes
AZ: Ryan – Szugavara, Beukema, Hacidiakosz, M. de Wit – Clasie, Mijnans, Reijnders – Odgaard, Pavlidisz, Van Brederode (Mihailovic, 79.). Vezetőedző: Pascal Jansen
Gólszerző: Benrahma (67. – 11-esből), M. Antonio (76.), ill. Reijnders (42.)

Fiorentina (olasz)–FC Basel (svájci) 1–2 (Cabral 25., ill. A. Diouf 71.), Amdouni 90+2.)