Premier League - 2023.5.16.

Curtis Jones duplájával simán nyert a Liverpool

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 36. fordulójában a Liverpool idegenben 3–0-ra legyőzte a Leicester Cityt.

Rendkívül fontos volt mindkét csapatnak a hétfő esti mérkőzés: a Liverpool a hajrában szeretne odaérni a legjobb négybe, míg a Leicester City a kiesés ellen küzd.

A „rókák” védelme botrányosan teljesít ebben az idényben, Jürgen Klopp csapata is kihasználta a hazaiak határozatlanságát – Faes Alisson kirúgásánál hagyta lepattanni a labdát, majd elvesztette a párharcot Luis Díazzal szemben. Henderson Szalahnak passzolt, az egyiptomi támadó megtalálta a hosszú oldalon teljesen üresen érkező Curtis Jonest, az angol középpályás pedig állítás nélkül a bal alsó sarokba passzolt. 0–1

Három perc sem telt el, amikor Szalah ismét gólpasszt adott Jonesnak – a 22 éves játékos a Leicester tizenhatosán belül átvette a labdát, majd óriási erővel zúdított a kapu jobb oldalába. 0–2

A mérkőzés gyakorlatilag már itt eldőlt, a második félidőben mindét csapat a meccs végét várta. A 71. percben alakult ki a végeredmény, ekkor Szalah gurított le szabadrúgásból Trent Alexander-Arnoldnak, aki nagyjából 25 méterről hatalmas gólt akasztott. 0–3

A sikerrel a Pool már csak egy pontra van a negyedik Manchester Unitedtől és a harmadik Newcastle-től. A Leicester helyzete egyre kilátástalanabbnak tűnik, továbbra is kieső helyen tartózkodik.