Premier League - 2023.5.7.

Tovább növelte előnyét a City

A Manchester City tovább növelte előnyét a tabella élén, a Chelsea nyeretlenségi sorozata véget ért, a Tottenham Hotspur győzött, míg az Aston Villa meglepetésre kikapott az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 35. fordulójának szombat délutáni játéknapján.

MAN. CITY–LEEDS

A 16. percből jegyezhettük fel az első ígéretes manchesteri lehetőséget, de Julián Álvarez csúnyán fölé trafált. Ilkay Gündogan azonban már pontos volt, Rijad Mahrez passzából a német középpályás szerzett vezetést (1–0).

A 25. percben Kevin De Bruyne csodás átadása után Erling Haaland tüzelhetett a kapuval szemben, de pontatlan volt.

Nyolc perccel később aztán ismét az algériai jobbszélső passzából a dupla is összejött Gündogannak, aki ezúttal a jobb sarkot lőtte ki (2–0).

A Manchester City nagyon jól játszott, de az első félidőben újabb gólt már nem láthattunk.

A szünet után Haaland közel járt a 36. PL-góljához, ám a kapufa megmentette a vendégeket.

Gündogannak a mesterhármas is összejöhetett volna, ha nem hibázik büntetőt.Ezt meg is büntette a Leeds, amely Rodrigo révén rögtön feljött egy gólra (2–1).

Az egyenlítés már nem jött össze a vendégeknek, így Pep Guardioláék előnye azonos meccsszámnál négy pontra nőtt a tabella élén. Az Arsenal ráadásul vasárnap a Newcastle United otthonába látogat.