EKL - 2023.7.28.

Ekl: Gyurcsó gólt szerzett, csapata Mezőkövesden nyert

Mindkét magyar játékost foglalkoztató ciprusi együttes 3–2-es idegenbeli sikert könyvelhetett el a labdarúgó Európa-konferencialigában. A Gyurcsó Ádámmal felálló AEK Larnaca a fehérorosz Torpedo Zsogyinót, míg a Lang Ádámmal a kezdőcsapatban pályára lépő Omonia Nicosia az azeri Qabalát gyűrte le.

TORPEDO ZSOGYINO–AEK LARNACA

Gyurcsó Ádám góllal kezdte el európai kupakalandját az AEK Larnacával, a magyar szélső már az ötödik percben értékesített egy tizenegyest. A ciprusi együttes az „addig üsd a vasat, amíg meleg” elvet követve további két gólt rúgott az első félidőben, de a nagy előny kis híján elfogyott a szünetben. A hazai meccseit az orosz–ukrán háború miatt Mezőkövesden megrendezni kénytelen Zsogyino három perc alatt két gólt szerzett, de az egyenlítésre már nem jutott ideje (2–3).