Serie A - 2023.9.29.

Meglepetés – az újonc csúnya verést mért a Romára

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 6. fordulójában a Genoa 4–1-re legyőzte az AS Romát.

Nem kellett sokat várni a találkozó első góljára, az 5. percben Albert Gudmundsson 13 méterről higgadtan lőtt a bal alsó sarokba, Rui Patrício nem védhetett.

A borzalmas kezdés után azért nem tört össze a Roma, a 22. percben pedig ki is egyenlített – Spinazzola beadására Bryan Cristante érkezett, és nagyszerű fejese után mehetett is ünnepelni. Ekkor talán kissé túlságosan is megnyugodott José Mourinho csapata, amely ugyan többet birtokolta a labdát, de komoly helyzetet nem tudott kialakítani.

Az első félidő hajrájában aztán jött a hideg zuhany, a 45. percben Mateo Retegui egy labdaátvétel után védhetetlenül tüzelt a léc alá.

A szünet után sem lett jobb a helyzet a Roma számára, Lukakuék elöl teljesen veszélytelenek voltak. Az újonc szervezetten futballozott, negyedórával a vége előtt jött is a harmadik találat – bal oldali szöglet után Morten Thorsby fejelt a kapuba.

A kegyelemdöntést Junior Messias vitte be, a brazil támadó góljával alakult ki a 4–1-es végeredmény.

Hat forduló után a rómaiaknak egy győzelmük van, jelenleg csak a tabella 16. helyét foglalják el.

OLASZ SERIE A
6. FORDULÓ
Genoa–Roma 4–1 (Gudmundsson 5., Retegui 45., Thorsby 74., Junior Messias 81., ill. Cristante 22.)