Bundesliga - 2023.9.17.

Nagyot hajrázva nyert a Dortmund Freiburgban

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 4. fordulójában a magyar légiósai nélkül is simán, 3–0-ra nyert az RB Leipzig az Ausburg ellen. A Borussia Dortmund fordulatos mérkőzésen a hajrában szerzett két góllal győzte le a Freiburgot, míg a Hoffenheim Szalai Attila nélkül nyert Kölnben.

FREIBURG–DORTMUND

A legutóbbi két bajnokiján döntetlent játszó Borussia Dortmund a Sallai Rolanddal a kezdőben felálló Freiburghoz látogatott. A vendégek szereztek vezetést a 11. percben, miután Brandt szögletét Mats Hummels fejelte nagy erővel a kapuba.

Ezt követően feléledt a Freiburg: Lienhart még csak a bal kapufát találta el, az első félidő hosszabbításában azonban fordítottak a hazaiak. Előbb Lucas Höler, majd Nicolas Höfler fejelte be Grifo beadását.

A vendégeknek is volt válaszuk,  Donyell Malen kapott jó kiugratást és higgadtan a hosszú alsóba helyezte a labdát. Sőt Höfler piros lapjának köszönhetően a hajrára emberelőnybe került a Dortmund, amit hamar ki is használt. Mats Hummels második góljával már a vendégeknél volt az előny, a meccset végül Marco Reus döntötte el a  hosszabbítás második percében.

Sallai Roland hiába játszotta végig a mérkőzést, a Freiburg egymás után másodszor is vereséget szenvedett a bajnokságban.

NÉMET BUNDESLIGA
4. FORDULÓ
Freiburg–Borussia Dortmund 2–4
 (Höler 45+3., Höfler 45+7., ill. Hummels 11., 88., Malen 60., Reus 90+2.)
Kiállítva: Höfler (82.)
1. FC Köln–Hoffenheim 1–3 (Selke 61., ill. Kramaric 1., Grillitsch 28., Beier 52.)
Kiállítva: Carstensen (Köln, 90+1)
Mainz–VfB Stuttgart 1–3 (Barreiro 70., ill. Guirassy 56., 84., 90+7.)
RB Leipzig–Augsburg 3–0 (Simons 7., Openda 12., Raum 27.)
Wolfsburg–Union Berlin 2–1 (Wind 12., Mahle 31., ill. Gosens 28.)
VfL Bochum–Eintracht Frankfurt 1–1 (Stöger 74. – 11-esből, ill. Ebimbe 57.)