Ligue 1 - 2023.10.2.

Megint kikapott a Lyon, amely még mindig az utolsó helyen áll

A Reims hazai pályán 2–0-ra legyőzte a szebb időket is megélt Olympique Lyont a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 7. fordulójának vasárnapi első mérkőzésén.

A tabella utolsó helyén szerénykedő Lyonnak a Reims otthonában kellett volna javítania, de nem igazán tudott veszélyt jelenteni az ellenfél kapujára. Az első félidő ráadásában aztán betaláltak a hazaiak, Marshall Munetsi bólintott a kapuba (1–0).

A vendégek számára a második félidő sem alakult jól, hiszen a 71. percben Junisz Abdelhamid fejesét bevédte Anthony Lopes (2–0).

A Reims a győzelmével egy pontra megközelítette a jelenleg élen álló Monacót, míg a Lyon hét forduló után két szerzett ponttal az utolsó helyen szerénykedik.