Bajnokok Ligája - 2023.10.5.

Nagyon nyomott a Feyenoord, de az Atlético nyert

A labdarúgó Bajnokok Ligája E-csoportjának 2. fordulójában az Atlético Madrid hazai pályán 3–2-re legyőzte a Feyenoordot, majd a késő esti találkozón a Lazio is nyert 2–1-re a Celtic otthonában.

Az első félidőben jó kis gólpárbajt láthatott a madridi közönség. Simeone csapata érdekes öngóllal juttatta vezetéshez a Feyenoordot. Bár Álvaro Morata gyorsan egyenlített, Dávid Hancko révén a 34. percben ismét a vendégek szerezték meg a vezetést. Az első félidő ráadásának negyedik percében Antoine Griezmann érdekes „lecsücsülős” gólt lőtt – így a félidő 2–2-vel zárult.

Éppen elkezdődött a második 45 perc, amikor Morata második góljával immár az Atlético vezetett.

A Feyenoord nagy energiát mozgósított az egyenlítés érdekében. Többet birtokolta a labdát, és jóval több támadást vezetett, és több szögletet is végezhetett el (4–15).

Ám hiába az intenzív támadójáték, a hollandoknak nem jött össze az újabb gól. Simeone csapata mindent kivédekezett, így 3–2-re győzött.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
2. FORDULÓ
E-CSOPORT

Atlético Madrid (spanyol)–Feyenoord (holland) 3–2 (Morata 14., 47., Griezmann 45+4., ill. Hermoso 7. – öngól, Hancko 34.)
Celtic (skót)–Lazio (olasz) 1–2
 (Furuhasi 12., ill. Vecino 29., Pedro 90+5.)