Ligue 1 - 2023.10.7.

Nyolc perc alatt két gólt lőve nyert a Nantes

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 8. fordulójának első mérkőzésén a Nantes 2–1-re nyert a Strasbourg vendégeként.

Az első félidő kevés izgalmat és helyzetet hozott, majd a szünet után felélénkült a vendég Nantes. Egy gyengécske beadást nem tudtak kivágni a Strasbourg védői, a labda Marcus Cocóhoz pattant, aki az ötösön belül a kapuba bombázott az 50. percben. 0–1

Nem sokkal később tűzijátékot rendezett a hazai kapu előtt a Nantes. Előbb Simon fejelt a kapufára, majd a kipattanót Mollet küldte kapura, Sels hárított. Ekkor érkezett Samuel Moutoussamy és a harmadik próbálkozás már gólt ért. 0–2

A hajrában Moise Sahi Dion szépített, a Nantes harmadik győzelmét aratta a bajnokságban, míg a Strasbourg negyedszer szenvedett vereséget.