Serie A - 2023.12.3.

Korai Pedro-góllal nyert a Lazio

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Serie A) a Lazio 1–0-ra legyőzte a több mint hatvan percen át emberhátrányban játszó Cagliarit.

A hazai Lazio már a 8. percben megszerezte a vezetést. Manuel Lazzarri szépen tálalt Pedro elé, aki egy igazítás után kilőtte a bal alsó sarkot. 1–0

A római együttes további helyzeteket alakított ki, előnyét azonban gólokkal nem tudta növelni. Azonban Antoine Makoumbou lerántotta a kiugró Ciro Immobilét, amit piros lappal díjazott a játékvezető, így emberelőnybe került a Lazio a 27. percben.

A folytatás elég egyhangú volt. A hazaiak az ember és a gólelőny birtokában nem vállaltak kockázatot, ennek ellenére néhány helyzetet ki tudtak dolgozni. A legnagyobb lehetőség azonban a hosszabbításban a Cagliari előtt adódott. Leandro Pavoletti ugrott fel jó ütemben és fejelt kapura, de Ivan Provedel védeni tudott, így a Lazio 1–0-ra nyert.