Serie A - 2023.12.18.

Sima győzelmet aratott Rómában az Inter

Az Internazionale 2–0-ra legyőzte idegenben a Laziót az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 16. fordulójának vasárnapi mérkőzésén.

Az éllovas Inter a 40. percben szerezte meg a vezetést Rómában a Lazio ellen – egy borzalmas hazaadásra csapott le a szemfüles Lautaro Martínez, ziccerben kicselezte a kapust, majd ballal az üres kapuba passzolt. 0–1

A milánóiak a második félidő derekán zárták le végleg a mérkőzést. Sommer kapustól indult a támadás, Barella átvezette az ellenfél térfelére a labdát, passza után Marcus Thuram került nagy helyzetbe, és a francia támadó egy átvétel után ballal a bal alsó sarokba lőtt. 0–2

A hajrában a hazai Manuel Lazzari még piros lapot kapott, amiért tiszteletlenül visszaszólt a bírónak, miután nem kapott meg egy szabadrúgást.

Az Intenazionale 41 egységgel áll a Serie A tabellájának tetején, négy pontra van tőle a Juventus. Továbbra sem megy a Laziónak, amely 21 ponttal csak a táblázat 11. pozícióját foglalja el.

OLASZ SERIE A
16. FORDULÓ

Lazio–Internazionale 0–2 (L. Martínez 40., Thuram 66.)
Kiállítva:
 Lazzari (86., Lazio)

KORÁBBAN

Bologna–Roma 2–0 (Moro 37., Kristensen 49. – öngól)
Milan–Monza 3–0 (Reijnders 4., Szimics 41., Okafor 76.)
Fiorentina–Verona 1–0 (Beltrán 78.)
Udinese–Sassuolo 2–2 (Lucca 36., Pereyra 55., ill. Berardi 75., 88. – mindkettőt 11-esből)
Kiállítva: Payero (59., Udinese)