Liga BBVA - 2023.12.5.

Tíz emberrel is pontot szerzett a Cádiz Vigóban

A Cádiz kiharcolta az 1–1-es döntetlent a Celta Vigo otthonában a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 15. fordulójában, hétfőn.

A Cádiz már a 16. percben megszerezte a vezetést, méghozzá gyönyörű góllal. Iván Alejo pontos beadását Chris Ramos fejelte be a kapuba. A Celta ezt követően sokkal agresszívabbá vált, sőt a vendégek még emberhátrányba is kerültek a 33. percben Víctor Chust csúnya szabálytalansága miatt.

A folyamatos rohamozásnak az 57. percben lett meg az eredménye, amikor Jörgen Strand Larsen révén egyenlíteni tudtak a hazaiak. A végéig azonban hiába folytatták az ígéretes helyzetek kiharcolását, több gólt már nem tudtak lőni a vigóiak – maradt az 1–1. És maradt mindkét csapat a veszélyzónában.