Serie A - 2024.1.30.

DE ROSSIVAL ISMÉT NYERT A ROMA

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 22. fordulójának záró mérkőzésén a Roma 2–1-re nyert a Salernitana vendégeként.

Daniele De Rossi győzelemmel mutatkozott be a Roma kispadján a Verona ellen. A fővárosi csapat ezúttal az elmúlt kilenc mérkőzésén hétszer is vereséget szenvedő, utolsó helyezett Salernitanához látogatott.

Az eseménytelen első félidő után, a második játékrészben Paulo Dybala 51. percben szerzett tizenegyesgóljával pörögtek fel az események. Negyedórával később Rick Karsdorp tálalt Lorenzo Pellegrinihez, az olasz középpályás pedig a kapu bal oldalába lőtt, így már 2–0-ra vezetett a Roma.

A magabiztos győzelem helyett szoros végjáték következett, ugyanis a 70. percben Grigorisz Kasztanosz fejesével szépített a Salernitana. A hátralévő időben próbálkoztak a hazaiak, még egy tizenegyesgyanús helyzet is kialakult Rui Patricio kapuja előtt. A Roma 2–1-re nyert, és továbbra is hibátlan Daniele De Rossival a kispadon.

OLASZ SERIE A
22. FORDULÓ
Salernitana–Roma 1–2 (Kasztanosz 70., ill. Dybala 51. – 11-esből, Pellegrini 66.)