Serie A - 2024.1.8.

Loftus-Cheek és Giroud vezette győzelemre a Milant Empoliban

Idegenben 3–0-ra győzött az Empoli ellen az AC Milan az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 19. fordulójában.

A tabella harmadik helyén álló Milan egyértelmű favoritja volt az utolsó előtti, legutóbbi hat meccsén nyeretlen Empoli elleni meccsnek, amit hamar igazolt is Stefano Pioli csapata, amely Rafael Leao centerezése után a tökéletes ütemben érkező Ruben Loftus-Cheek góljával már a 11. percben vezetett, fél óra játék után pedig Olivier Giroud értékesített büntetőjével meg is duplázták a különbséget a vendégek, akik legutóbbi négy idegenbeli bajnokijukból egyet sem tudtak megnyerni.

Egy kis statisztika: a veterán francia csatárnak a mostani volt a 10. gólja a jelenlegi kiírásban, ezzel egymás után 14. (!) idényében érte el ezt a határt.

Az Empoli a második félidőben még az elsőnél is veszélytelenebb játékot mutatott, a vendég milánóiak pedig hiába birtokolták sokkal többet a labdát, újabb gólt csak a végjátékban szereztek, a 3–0-s vendégsikert a 19 éves elefántcsontparti Chaka Traoré alakította ki, aki a Cagliari elleni hétközi Olasz Kupa-meccs után a bajnokságban is először volt eredményes.

OLASZ SERIE A
19. FORDULÓ

Empoli–AC Milan 0–3 (Loftus-Cheek 11., Giroud 30. – 11-esből, Ch. Traoré 89.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Bologna–Genoa 1–1 (De Silvestri 90+6., ill. Gudmundsson 20.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Sassuolo–Fiorentina 1–0 (Pinamonti 9.)
Frosinone–Monza 2–3 (Harrui 56., Soulé 76. – 11-esből, ill. Dany Mota 18., Carboni 45., Soulé 55. – öngól)
Kiállítva: Frattali (76., Frosinone)
Lecce–Cagliari 1–1 (Gendrey 31., ill. Oristanio 68.)
Internazionale–Hellas Verona 2–1 (La. Martínez 13., Frattesi 90+3., ill. T. Henry 74.)
Kiállítva: Lazovics (95., Verona)