Serie A - 2024.1.22.

VLAHOVICS DUPLÁZOTT, A JUVENTUS HÁROM PONTTAL TÁVOZOTT LECCÉBŐL

Az olasz élvonalbeli futballbajnokság (Serie A) vasárnap esti mérkőzésén a Juventus idegenben 3–0-ra megverte a Leccét, ezzel egy ponttal megelőzte az egy meccsel kevesebbet játszó Internazionalét a tabella élén.

Már a 11. percben megszerezhette volna a vezetést a Lecce otthonában a Juventus, de a korábban Dunaszerdahelyen is megforduló Nikola Krsztovics a gólvonalról kivágta McKennie fejesét. A „zebrák” a folytatásban kitartóan ostromolták a pugliai együttes kapuját, és az 59. percben siker koronázta próbálkozásaikat: Cambiaso csapott le a Falconéról kivágódó lövésre, visszaemelt labdáját pedig Dusan Vlahovics a hálóba pattintotta. Kilenc perccel később ismét a szerb center villant, ezúttal McKennie középre fejelt labdáját pofozta a kapuba. A 85. percben Bremer fejesével a harmadik gólját is megszerezte a rekordbajnok, s győzelmével ideiglenesen a tabella élére állt, megelőzve az egy meccsel kevesebbet játszó Intert. 0–3

OLASZ SERIE A
21. FORDULÓ
Lecce–Juventus 0–3 (Vlahovics 59., 68., Bremer 85.)
KORÁBBAN
Frosinone–Cagliari 3–1 (Mazzitelli 64., Soulé 75., Caio Jorge 90+5., ill. Sulemana 26.)
Empoli–Monza 3–0 (Zurkowski 13., 38., 73.)
Salernitana–Genoa 1–2 (Martegani 2., ill. Retegui 13., Gudmundsson 58. – 11-esből)
Udinese–Milan 2–3 (Szamardzsics 42., Thauvin 62., ill. Loftus-Cheek 31., Jovics 83., Okafor 90+3.)
Roma–Hellas Verona 2–1 (R. Lukaku 19., Lo. Pellegrini 25., ill. Folorunsho 76.)
A forduló további meccseit februárban rendezik.