Ligue 1 - 2024.1.27.

ZÁRKÓZOTT, DE NEM TUDOTT HÁROMGÓLOS HÁTRÁNYBÓL FELÁLLNI A LYON

A Lyon nagyon küzdött, de végül 3–2-re kikapott a Rennes-től a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 18. fordulójában, pénteken.

Nagyon úgy tűnt a mérkőzés első felében, hogy rendkívül egyoldalú találkozót látunk, hisz már a 41. percben háromgólos volt a vendégek előnye. Ráadásul ebből kettő gólt is Martin Terrier szerzett, de mellette Désiré Doué is eredményes volt egyszer.

A második félidőben azonban fordult a kocka. Elkényelmesedett kicsit a Rennes, amit a lyoniak ki is tudtak használni. Az 57. percben a frissen beállt Henrique találatával kozmetikáztak kicsit az eredményen, majd a 78. percben Alexandre Lacazette góljával tovább zárkóztak. A hajrában azonban már nem tudta tartani a Lyon ezt a tempót, így nem született egyenlítő találat – maradt a 2–3