Bundesliga - 2024.2.18.

A BAYERN ABSZOLÚT CSÚCSÁT BEÁLLÍTVA NYERT A LEVERKUSEN, BOTLOTT A BVB

A szurkolók által bedobált teniszlabdák mellett a piros lapok is röpködtek a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 22. fordulójának szombati délutáni meccsein.

A 22. forduló meccseire is rányomta a bélyegét a német szurkolók tiltakozása – mint ismeretes, a Német Labdarúgóliga (első és másodosztály) 36 klubja korábban megszavazta, hogy befektetők részlegesen megvásárolhassák a két bajnokság marketing- és reklámjogait, és az üzlet akár a milliárdos értéket is elérheti euróban. A szurkolók többnyire teniszlabdák pályára dobálásával szakították meg a meccseket, olyannyira, hogy például a Hoffenheim–Union Berlin csata ideiglenesen félbe is szakadt. Ez a hosszabbítások mértékén is meglátszott: a Heidenheim–Stuttgart meccs első félidejét 20 (!!!) perccel hosszabbította meg a játékvezető, de a Wolfsburg–Dortmund, illetve a Hoffenheim–Union Berlin találkozón is 12 perccel toldották meg az első félidőt.

WOLFSBURG–BORUSSIA DORTMUND

Korán megszerezte a vezetést Wolfsburgban a Dortmund, a 8. percben a Casteelsről kipattanó labdát Niclas Füllkrug sodorta a hálóba. A „farkasok” válasza a 64. percben érkezett: egy szöglet után nem tudott felszabadítani a BVB, Yannick Gerhardt pedig közvetlen közelről bevette a fekete-sárgák kapuját. A folytatásban nem jutottak dűlőre a felek, így a Dortmund leszakadt a dobogós Stuttgarttól, esélyt adva a később játszó RB Leipzignek a zárkózásra. 1–1

DARMSTADT–STUTTGART

Szűk negyedóra játék után tört meg a jég Darmstadtban: Serhou Guirassy másfél méterről bólintott a hazai kapuba . A szurkolói tiltakozások miatt bődületes mértékű hosszabbítás során ritkán látható kiállítást láthattunk: a stuttgarti Pascal Stenzel a ráadás 13., illetve a 22. percében is sárga lapot kapott – utóbbi már kiállítást ért. A meccs ráadásában gyors gólváltás történt: Madhmoud Dahoud gyorsaságának köszönhetően megduplázta előnyét a sváb együttes , majd Aaron Seydel szép találatával szépített a Darmstadt, beállítva a végeredményt. 1–2

HEIDENHEIM–BAYER LEVERKUSEN

Az első félidő ráadásában szerezte meg a vezetést az újonc Heidenheim vendégeként a tabella élén álló Leverkusen, Jeremie Frimpong az ötös sarkáról lőtt ballal a hálóba . A meccs utolsó tíz percében felpörögtek az események: előbb Amine Adli megduplázta csapata előnyét Wirtz okos passzából, aztán Tim Kleindienst fejesével szépített a hazai együttes . Tovább menetel a bajnoki cím felé a Leverkusen, amely ezzel a sikerrel beállította a Bayern München 32 meccses veretlenségi csúcsát – minden sorozatot figyelembe véve. 1–2

MAINZ–AUGSBURG

A szünet előtt villant meg a kiesés elől menekülő, a héten edzőt váltó Mainz is, Amiri beadásából az elkéső kapust megelőző Sepp van den Berg fejelt a kapuba . A folytatásban több gól nem született (az augsburgi Pedersent viszont a ráadásban kiállították), a Mainz pedig egy pontra megközelítette az osztályozós helyen tanyázó, pénteken kikapó Kölnt. 1–0

HOFFENHEIM–UNION BERLIN

Gólt nem hozott a szurkolói tiltakozás (lásd feljebb) miatt félbeszakított meccs első félideje, két kiállítást viszont igen: a ráadásban hazai részről Stanley N’Soki, a vendégcsapatból pedig Volland kapta meg a második sárga lapját. A mérkőzés a 84. percben dőlt el: gyors támadás végén Brenden Aaronson lőtt a jobb alsó sarokba , csapata pedig már a 12. helyen tanyázik,  nyolc pontra a veszélyes zónától. 0–1

NÉMET BUNDESLIGA
22. FORDULÓ
Darmstadt–VfB Stuttgart 1–2 (Seydel 90+5., ill. Guirassy 14., Dahoud 90+2.)
Kiállítva: Stenzel (90+22., Stuttgart)
Heidenheim–Bayer Leverkusen 1–2 (Kleindienst 86., ill. Frimpong 45+2., Adli 81.)
Hoffenheim–Union Berlin 0–1 (Aaronson 84.)
Kiállítva: N’Soki (45+3.), ill. Volland (45+6.)
Mainz–Augsburg 1–0 (Van den Berg 43.)
Kiállítva: Pedersen (90+12., Augsburg)
Wolfsburg–Borussia Dortmund 1–1 (Gerhardt 63., ill. Füllkrug 8.)