Liga BBVA - 2024.2.27.

A GIRONA HÁROMGÓLOS GYŐZELEMMEL ELŐZTE VISSZA A BARCELONÁT

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 26. fordulójának hétfői meccsén a Girona 3–0-ra legyőzte a Rayo Vallecanót.

A Gironának, amelynek keretében Yaakobishvili Antal ezúttal nem kapott helyet, győznie kellett, hogy visszaszerezze a második helyet a kiütéses győzelmet arató Barcelonától.

Viktor Cihankov gondoskodott róla, hogy megszerezzék a vezetést, az ukrán játékos a második félidő elején talált be.

Pep Chavarríában túlságosan is buzoghatott a tenni akarás. A Rayo 25 éves játékosa a 64. percben csereként állt be, és mindössze 12 perc után kiállították. A piros lapot két sárgával hozta össze, mindkettőt a 76. percben kapta.

A hajrában a vendégek egyenlíthettek volna, ám a hazaiak lőttek újabb gólokat. Egészen pontosan Sávio, aki a ráadásban kétszer is betalált. 3–0

A háromgólos sikerrel a második helyre fellépő Girona hátránya ismét csak hat pont a Real Madriddal szemben.