Serie A - 2024.2.13.

A JUVENTUS HAZAI PÁLYÁN KIKAPOTT AZ UDINESÉTŐL

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 24. fordulójában a kiesés elől menekülő Udinese 1–0-ra nyert a bajnoki címre pályázó Juventus otthonában.

Az Inter elleni elvesztett bajnoki rangadót követően a kiesés ellen menekülő Udinese ellen javíthatott a Juventus.

A mérkőzés első helyzetére a 25. percig kellett várni, az Udinese jobb oldali szabadrúgását nem tudták kivágni a hazai védők, Lautaro Giannetti pedig lecsapott a labdára, és az ötösön belül a kapuba passzolt. 0–1

Még a félidő vége előtt jöhetett volna a Juventus válasza, de Arkadiusz Milik két ordító lehetőséget is elpuskázott. A második félidőben már betalált Milik, de gólját érvénytelenítette a játékvezető, mert a beadás közben az alapvonalon kívülre kanyarodott a labda. A Juventus hiába találta el a kaput hatszor is 14 kísérletből, gólt nem szerzett. Az Udinese 1–0-ra nyert, a Juve pedig immár három bajnoki óta nyeretlen.