Liga BBVA - 2024.2.19.

A SOCIEDAD A RÁADÁSBAN SZERZETT GÓLLAL GYŐZTE LE A MALLORCÁT

A Real Sociedad idegenben 2–1-re legyőzte a Mallorcát, míg a Real Betis 0–0-s döntetlent játszott az Alavésszel a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság (La Liga) 25. fordulójában vasárnap.

Kevesebb mint négy perc elég is volt ahhoz a tabella 16. helyen álló szigeteki gárdának, hogy megszerezze a vezetést, Antonio Sánchez vette át a tizenhatosnál a labdát, amelyet kíméletlenül küldött be a kapu jobb alsó sarkába. Ezt követően a vendégek agresszívabban kezdték támadni a mallorcai kaput, aminek meg is lett az eredménye, a Sociedad még a félidő vége előtt egyenlített Kubo Takefusza csodálatos távoli találatával. A hosszabbításban ráadásul Antonio Raillo kiállításának köszönhetően emberelőnybe is került a baszkföldi csapat.

A fordulás után érthető módon már a Sociedad dominált, mégis sokáig nem tudta eldönteni a meccset. A 93. percben azonban megtört a jég: Mikel Merino fejesével a vendégcsapat megfordította a találkozót. 1–2