Serie A - 2024.2.5.

AZ ATALANTA NEM ADOTT ESÉLYT A GYENGÉN JÁTSZÓ LAZIÓNAK

Az Atalanta 3–1-re megverte odahaza a Laziót az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 23. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Az Atalanta a kezdő sípszótól kezdve sokkal agresszívabban játszott, ami működőképes taktikának bizonyult. Már a 16. percben megszerezte a vezetést a hazai gárda, Mario Pasalic fejezett be nyugodtan egy szépen felépített akciót. Ezt követően sem lassított az Atalanta, és még a félidő vége előtt megduplázta előnyét. A Lazio egyik védője kézzel ért bele a labdába, így büntetőhöz jutottak a bergamóiak, és Charles De Ketelaere biztos lábbal a kapu közepébe továbbított.

A fordulás után is hasonló volt a játék képe, továbbra is ostromolta a kaput az Atalanta, míg ismét be nem talált. A 78. percben újfent De Ketelaere szerzett gólt, ezúttal akcióból volt eredményes. A lefújásig a Lazio is is feltette magát az eredményjelzőre Ciro Immobile révén, de ez már csak a szépítéshez volt elég. 3–1

OLASZ SERIE A
23. FORDULÓ
Atalanta–Lazio 3–1 (Pasalic 16., De Ketelaere 43., 78. – az elsőt 11-esből, ill. Immobile 84.)